Haberler

Uygur ayrılıkçısı Seyit Tümtürk kamu görevlisi mi? Değil mi?

Seyit Tümtürk’ün sanık olarak yargılandığı iki davada mahkemeye verdiği ifadesinde kendisini kamu görevlisi olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in şikayeti üzerine İstanbul 40. Asliye Ceza Mahkemesi ve 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davalarda sanık olarak yargılanan Seyit Tümtürk’ün 18 Şubat 2021 ve 19 Şubat 2021 tarihlerinde verdiği ifadelerde kendisini kamu görevlisi olarak tanıttığı ortaya çıktı. Seyit Tümtürk’ün sanık olarak yargılandığı davada ayrıca 6000 TL gelirinin olduğunu beyan ettiği öğrenildi.

Kamu Görevlisi olduğunu beyan etti, Fransa’da Doğu Türkistan Milli Meclisi’ni Kurdu, kendisini siyasi lider olarak tanımladı.

Kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan Seyit Tümtürk’ün Fransa’da Doğu Türkistan Milli Meclisi’ni kurması ve aynı zamanda kendisini siyasi lider olarak tanımlaması dikkat çekti. İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde sanık olarak yargılandığı davada verdiği ifadesinde kendisini ‘Doğu Türkistan’ın itibar ettiği bir siyasi lider’ olarak tanımladı. Aynı duruşmada verdiği ifadede hem kamu görevlisi hem de siyasi lider olarak tanımlayan Seyit Tümtürk’ün bu çelişkili ifadesi gözlerden kaçmadı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: